Sisekaitseakadeemia: pole paremat kingitust kui uus õppehoone

Slide Slide Slide Slide Slide Slide Slide Slide Slide Slide Slide Slide Slide Slide Slide Slide

Üks mändidega pikitud aed Tiskre elamurajoonis mahutab 260-ruutmeetrise kodu, kus on end sisse seadnud noor pere — naine, mees, kaks last ja väike koduvalvur Frank. Moodsas võtmes eramu on projekteerinud arhitekt Illimar Truverk (Architect11). Interjööri on kujundanud arhitekti loodut austades sisearhitekt Ines Haak (Ace of Space).

See kodu pakub mõnusalt üllatavaid ja huvitavaid lahendusi. Fassaadimaterjalina on kasutatud looduslikke materjale — asukohale omaselt on peamiseks välisviimistlusmaterjaliks puit. Tumedad termopuitpinnad vahelduvad suurte klaasekraanidega, mida ilmestavad roostekarva terasplaadid. Välisviimistluse idee kandub ka interjööri, kus enamik põrandapindu katab termotöödeldud puitparkett ja köögimööbli uste materjaliks on valitud happetöötlusega metall, mis jätab omanäoliselt roostes mulje.

Maja planeering on hästi läbi mõeldud. Tellijalt tuli alguses kaks kindlat suunda, mida nad ise soovisid oma kodus näha — puit ja värvid harmoonias klassikalise joonega. Kuna maja arhitektuur paneb alati mõnes mõttes interjööri plaanides suuna ette, siis tuli leida kesktee — et tellija soovid oleksid esindatud, kuid eksterjöör ja interjöör ei läheks omavahel konflikti. Sisearhitekt Ines Haak leiab, et sisearhitekti kohustus on austada arhitekti loodut ja sellesse integreerida oma ideed, mis seovad sisemise ja välimise tervikuks.

Refereeritud

https://www.ehitusuudised.ee/uudised/2018/04/17/sisekaitseakadeemia-pole-paremat-kingitust-kui-uus-oppehoone

Autor

Ehitusuudised.ee