Tõnismäe riigigümnaasiumi arhitektuurivõistluse võitis Arhitekt11 OÜ/Lunden Architecture Company ideekavandiga „Stack“

15.10.2020

Riigi Kinnisvara, Haridus- ja Teadusministeerium, Tallinna Linnavalitsus ning Eesti Arhitektide Liit korraldasid Tõnismäe riigigümnaasiumi õppehoone (Endla tn 13, Lõkke tn 5 ja 3a) rahvusvahelise arhitektuurivõistluse, mille võitis Arhitekt11/Lunden Architecture ideekavandiga „Stack“. Ideekavandi autorid on Rubén Tomás Verde, Eero Lundén, Ron Aasholm, Sander Aas ja Illimar Truverk.

Haridus- ja Teadusminister Mailis Repsi sõnul pakub südalinna kerkiv riigigümnaasium Tallinna gümnasistidele suurepärast keskkonda hariduse omandamiseks. “Riigigümnaasiumite loomisega panustab riik Tallinnas õppekohtade arvu suurendamisse. Riigigümnaasium saab heaks partneriks linna koolidele ning koos paljude lähedal asuvate haridus- ja kultuuriasutustega moodustab kesklinnas mõnusa hariduslinnaku,” sõnas minister.

Riigi Kinnisvara projektidirektor ja konkursi koordinaator Raivo Toom selgitas žürii tagasisidet võitjale: „Žürii hinnangul on võistlustöö innovatiivne, hoone arhitektuur on esinduslik ja väärikas ning sobib riigigümnaasiumi kuvandiga. Peasissepääs on suunatud peamisele liikumisteele, väliselt õrn ja õhuline hoone on seestpoolt tehtud kontrastiks puiduselt hubaseks. Koolihoone suhtleb aktiivselt sisehooviga: sisehoovi pool asuvad valgusküllased suured terrassid, amfiteatrilik astmestik maapinna tasandil pakub erinevaid kasutusvõimalusi. Endla tänavaga külgnev välikorvpalliplats on intrigeeriv, ühelt poolt toob ta lapsed linnaruumi, näitab kooli aktiivset siseelu ja loob pausi muidu väga tiheda liiklusega Endla tänavaga,“ võttis Toom žürii tagasiside kokku.

Refereeritud

https://www.rkas.ee/en/node/2650

Autor

Riigi Kinnisvara